válkaČeskoslovenskoobjevy

15 + 1 slavných žen, které stále inspirují svými účesy

15 + 1 slavných žen, které stále inspirují svými účesy
Zdroj: archiv

Přišli jste někdy do kadeřnictví a přáli si mít účes podle své oblíbené hvězdy? Vlasy jsou jedním z atributů krásy, které na celebritách nezřídka obdivujeme. Ovšem jen několik málo účesů se v průběhu historie stalo skutečně ikonickými, takže jim patří čestné místo ve vlasové síni slávy. Většinou jsou spojovány s jednou konkrétní tváří hvězdné “majitelky”, která tento účes proslavila. Všechny ostatní verze jsou jen její kopie. U které z následujících ikon byste dnes, dámy, hledaly inspiraci?

Yvonne Pokorná 17. září 2016

1. Louise Brooks (1906-1985)

 Louise Brooks

Louise Brooks

Hvězda němého filmu Louise Brooks učinila ze svého krátkého mikáda s tupou ofinou poznávací značku všech flapperek. Tyhle emancipované dívky z 20. let 20. století se nakrátko stříhaly, aby tím demonstrovaly svoji nezávislost, svobodu a moderní životní styl.

2. Veronica Lake (1922-1973)

Veronica Lake

Veronica Lake

Tato křehká až éterická herečka se ve 40. letech se stala obdivovanou hlavně pro své dlouhé vlnité vlasy. Její účes měl svůj vlastní název peek-a-boo bang. Každá dívka se jej snažila napodobovat, ale to se v době války stalo v USA téměř národním problémem, především v továrnách. Dlouhé a rovné vlasy by se mohly namotat do stroje a přivodit tak své nositelce těžký úraz. Vláda proto oficiálně požádala Veronicu, aby svůj účes změnila, a ona kupodivu uposlechla.

3. Marylin Monroe (1926-1962)

Marylin Monroe

Marylin Monroe

Kratší blonďaté vlny této největší sexbomby 20. století byly ztělesněním zlaté éry Hollywoodu. Každá dívka si je v 50. letech přála mít. Herečka jednou prohlásila: “V Hollywoodu je ctnost dívky mnohem méně důležitá než její účes.” Božská Marylin byla živým důkazem toho, že páni mají opravdu radši blondýnky, jak o tom pojednával jeden z jejích filmů.

4. Audrey Hepburn (1929-1993)

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Vyčesaný, natupírovaný drdol, který měla Audrey Hepburn ve slavném snímku Snídaně u Tiffanyho, se stal legendárním. Účes, jemuž se přezdívalo včelí úl, vymyslela na počátku 60. let americká kadeřnice Margaret Vinciová Heldtová.

5. Brigitte Bardot (*1934)

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Francouzská sexbomba 60. let si si často divoce tupírovala své dlouhé blonďaté vlasy. Vypadala pak, jako by právě vstala z postele po žhavé milostné noci a zapomněla se učesat. Rozcuchaná blond hříva na její hlavě však působila velmi sexy a podtrhovala celkově smyslný a nevázaný vzhled této slavné herečky.

6. Mia Farrow (*1945)

Mia Farrow

Mia Farrow

Když jí před natáčením filmu Rosemary má děťátko stříhal slavný kadeřník Vidal Sassoon, jen stěží mohl předpokládat, jakým hitem se krátký účes Mii Farrow stane. Mnoho dívek jej tehdy uvítalo, neboť je osvobodil od natáček a spousty sponek.

7. Cher (*1946)

Cher

Cher

Mnoho hvězd nosilo na přelomu 60. a 70. let dlouhé vlasy s pěšinkou uprostřed, ale žádná z nich se nemohla rovnat tmavovlasé zpěvačce Cher. Jednoduchý a elegantní, takovými slovy je popisován její účes s vlasy sahajícími až k pasu.

8. Farrah Fawcett (1947-2009)

Farrah Fawcett

Farrah Fawcett

Americká herečka Farrah Fawcett byla hvězdou sedmdesátých let, kdy se proslavila seriálem Charlieho andílci. Její účes vám musí být povědomý – v osmdesátých letech se nosil i u nás. Charakteristický pro něj byl především objem, velké vlny a… spousta laku.

9. Bo Derek (*1956)

Bo Derek

Bo Derek

Bo Derek byla jedním ze sexy symbolů 80. let. Do podvědomí tehdejších filmových diváků se zapsala nejen dokonalými křivkami svého opáleného těla v bikinách, ale také svými blonďatými afrocopánky s korálky, jež se staly ikonickými.

10. Princezna Diana (1961-1997)

Lady Diana

Lady Diana

Princeznin vrstvený pážecí střih se stal v 80. letech populárním nejen ve Velké Británii, ale i po celém světě. Spolu s perlami a twinsetem byl jasnou volbou pro ty z vyšších společenských vrstev.

11. Tina Turner (*1939)

Tina Turner

Tina Turner

Nejen chraplavý hlas a dokonalé nohy charakterizují tuto rockovou babičku, ale i její specifický naježený účes, který jako by se vzpíral zákonům gravitace. Kvůli němu si zpěvačku oblíbili i umělci z řad travestitů, kteří ji rádi napodobují.

12. Madonna (*1958)

Madonna

Madonna

Zpěvačka v průběhu své oslnivé kariéry vystřídala řadu různých účesů a mnohdy napodobovala jiné ikony. Nicméně v 80. letech proslula svým punkově rozčepýřeným hárem s tmavými odrosty. Žádný jiný účes se nemohl lépe hodit k dívce pokleslejších mravů, jak Madonna sebe tehdy interpretovala.

13. Julia Roberts (*1967)

Julia Roberts

Julia Roberts

Okouzlující hvězda z komedie Pretty Woman mohla za to, že se husté dlouhé vlnité vlasy staly na počátku 90. let tak žádoucími. Její účes přitom byl pokračováním trendu velkých hřív a kudrlinek z let osmdesátých. Kdo měl rovné vlasy, ničil si je tehdy trvalou ondulací.

14. Meg Ryan (*1961)

Meg Ryan

Meg Ryan

Populární herečka se v polovině 90. let mimo jiné proslavila i svým zdánlivě nedokonalým účesem. Krátký střapatý účes zvaný shag jí ohromně slušel a mnoha ženám sliboval, že to nebude vyžadovat žádné zvláštní úsilí, a přesto budou vždy vypadat upraveně. Opak byl ale pravdou.

15. Jennifer Aniston (*1969)

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Se stoupající oblibou seriálu Přátelé přibývalo žen, které u kadeřníka hlásily: „Chci to jako Rachel“. Postupně sestříhané vlasy šmrncnuté melírem se staly hitem a účes podle Jennifer, tedy Rachel, se stal jedním z nejkopírovanějších sestřihů vůbec.

16. Sinéad O’Connor (*1966)

Sinéad O'Connor

Sinéad O’Connor

Vyholené hlavě irské zpěvačky patří zvláštní místo, protože to stěží lze ještě nazvat účesem. Jen málokterá žena by měla chuť tento styl následovat, přece jen vlasy jsou chloubou a ozdobou ženy. Právě proto si je ale Sinéad na začátku své kariéry nechala vyholit. Bojovala tím proti tradičnímu pohledu na ženy a uznání si chtěla získat svým zpěvem, a nikoli krásou. Pravda je, že se tím od ostatních zpěvaček zřetelně odlišila.

Další články

Zavří­t reklamu