válkaČeskoslovenskoobjevy

145 let starý muž je zřejmě nejdéle žijícím člověkem historie. Přeje si ale zemřít

Mbah Gotho z Indonésie se narodil podle svého občanského průkazu 31. prosince 1870. Vzhledem k tomu, že stále žije, je nejen nejstarší žijící člověk, ale i nejstarší člověk, jaký kdy žil.

Tomáš Chalupa 31. srpna 2016

Překonal by tak o 22 let dosavadní rekordmanku Francouzku Jeane Calmentovou, která zemřela ve věku 122 let. Úřady ve městě Saragenu nyní ověřují, zda jsou údaje na občance Gotha správné. Dokud neproběhně nezávislé ověření, Gotho nemůže být označen za nejstaršího člověka historie. Jemu je to však naprosto jedno. Jak se nechal slyšet, jeho jediným přáním je zemřít. Gotho je v péči svých pravnoučat, které ho krmí a koupou, přesto stále více chřadne. Jediné, co může dělat, je poslouchat celé dny rádio. Nesnese světlo televizní obrazovky, ven již nevychází. Přežil všech svých deset sourozenců, své čtyři manželky i všechny své potomky.

Stařec už od devadesátých let čeká na smrt.Koupil si hrob na místním hřbitově a rozhodně nepředpokládal, že se jeho život takhle protáhne. Ovšem bůh si ho stále k sobě nechce vzít, a tak Gotho dál žije život nejstaršího člověka v historii lidstva.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu