Tyhle věčné krásky věděly, jak zdůraznit svůj půvab a zamaskovat nedostatky.

Tyhle věčné krásky věděly, jak zdůraznit svůj půvab a zamaskovat nedostatky. | zdroj: dustyoldthing.com/huffingtonpost.com


12 receptů na krásu od hollywoodských ikon

TÉMATA: hollywood | herečky | ženy a krása | kosmetika

user-avatar

Yvonne K.

16. 01. 2017 | 14:00

Jejich zářící pleť, přirozená elegance a nápadné líčení jsou jedním z důvodů, proč mnozí lidé i dnes propadají kouzlu a stylu hollywoodských hvězd, jako byly Marylin Monroe, Audrey Hepburnová nebo Elizabeth Taylorová. I když příroda na jejich půvabu rozhodně nešetřila, uměly tyto ikony svou krásu ještě podtrhnout a zvýraznit, aby na plátně plně zazářila. Přitom k tomu neměly zdaleka tak pestrý a důmyslně vyvinutý arsenál kosmetických prostředků a líčidel, jako mají ženy dnes. Tady je několik jednoduchých triků a receptů na krásu, ke kterým nebudete potřebovat vysokou hollywoodskou gáži.

Marylin Monroe

Marylin se proslavila hlavně svojí záviděníhodnou postavou a tím, že měla všechny křivky na správných místech. Figuru si udržovala posilováním a dietou s vysokým obsahem bílkovin. V rozhovoru pro Pageant Magazine v roce 1952 popisovala svoji ranní cvičební sestavu a prozradila, jak snídá: “Ještě než si dám ranní sprchu, ohřeju si hrnek mléka na přenosném elektrickém vařiči, který si beru s sebou do hotelů. Jakmile je horké, vyklepnu do mléka dvě syrová vejce, rozšlehám je vidličkou a během oblékání to vypiju.”

Elizabeth Taylorová

Žádné líčení očí není tak ikonické jako dramaticky orámované oči Kleopatry v podání Elizabeth Taylorové ve stejnojmenném velkofilmu. Zajímavé je, že herečka se o svoji krásu ráda starala sama. Sama se česala i stříhala a dokonce se učila, jak si sama nanášet oční linky a husté vrstvy stínů, tak aby v roli Kleopatry plně vynikly její podmanivé fialkové oči. Taylorová byla také jednou z hereček, která uposlechla rad filmových maskérů a holila si tváře. Důvod? Holení z obličeje odstraní jemné chloupky a povrchové vrstvy kožních buněk a díky tomu pleť pak působí svěže a mladistvěji.

Audrey Hepburnová

Audrey Hepburn

Oči laně – to byl typický rys této hollywoodské legendy. Kromě výrazného obočí se Hepburnová snažila také zvýraznit své řasy, čímž chtěla přitáhnout pozornost diváka právě ke svým širokým, krásným očím. Zbytek makeupu proto ponechala neutrální. Ve snaze oddělit každou její řasu jí její vizážisti nejprve nanesli řasenku a pak pinzetou pečlivě oddělili jednu řasu po druhé. Vy tohle doma však raději nezkoušejte.

Grace Kellyová

Někdejší monacká kněžna měla tak dokonalé rysy obličeje, že nemusela nic vylepšovat. Používala dvě barvy růže k přirozené konturaci tváří. Filmový maskér Peter Lamas však jednou prozradil, že si při práci s touto herečkou povšiml, jak si opakovaně natírá své ruce krémem. Kellyová to prý vysvětlovala tím, že na rukách lidé hned poznají, kolik vám opravdu je. Něco takového prozradit si nositelka jednoho z nejdražších zásnubních prstenů v historii opravdu nemohla dovolit!

Marlene Dietrichová

Vysoce vyklenuté, tenké obočí nedostala německá herečka přirozeně do vínku. Počátkem 30. let bylo módní si obočí kreslit tužkou do dokonalých obloučků. Dietrichová si kvůli tomu zcela vyholovala své přírodní obočí.

Fay Wray

Zatímco mnoho hereček si ve 20. a 30. letech obočí vyholovaly, některé si ho mydlily. Smíchaly jednoduše glycerinové mýdlo s trochou vodou a tuto směs nanášely štětečkem na chloupky. Tato metoda v podstatě předcházela dnešním gelům na obočí jen s tou výjimkou, že po této proceduře chloupky zcela přiléhaly k čelní kosti. Na ně pak ženy nanesly nějaký druh korektoru nebo líčidla, čímž získaly vznikl prázdný podklad pro nakreslení jakéhokoliv tvaru obočí. 

Greta Garbo

Obyčejná vazelína byla tím zázračným prostředkem, s jehož pomocí švédská herečka stínovala své krásné oči s podmanivě hlubokým pohledem. S vazelínovým podkladem mají totiž oční stíny zářivější vzhled. Z vazelíny si herečka vyráběla také  svou vlastní verzi očních linek tím, že ji smíchala s práškem z uhlí. Vazelínu si nanášela i na řasy před spaním, aby je měla delší a hustší. 

Carole Lombardová

Americká komediální hvězda 30. let  prodělala v 18 letech těžkou autonehodu, při níž si pokřivila nos. Věděla, jak to před kamerou šikovně zamaskovat.  Než si nanesla na nos make-up, nejprve si bílým pudrem na něj nakreslila tlustou bílou linku, která vytvořila dojem rovnějšího nosu.

Rita Hayworthová

Rita Hayworth

I když byla považována za přírodní rusovlásku, její pravá barva vlasů to nebyla. Nazrzavo si vlasy obarvila, aby byla zajímavější a víc sexy. Kvůli herecké kariéře se dokonce nechala přesvědčit, aby si elektrolýzou nechala odstranit část vlasové linie nad čelem. Byl to trik, jak získat dojem vysokého čela. Svou vlnitou rudou hřívu si Hayworthová udržovala v bezvadném tvaru díky teplým olejovým zábalům. Po každém mytí si olej vmasírovala do vlasů, poté vlasy zabalila do ručníku a nechala 15 minut působit. Poté jen olej opláchla horkou vodou, do které přidala citronovou šťávu. 

Mae Westová

Kokosový olej se v poslední době stal velkým hitem. Mnohé herečky a modelky se přiznávají, že si ho všude berou s sebou na cesty a používají do vlasů, na pleť i do vaření. Herečka Mae West si byla jeho až zázračných vlastností vědoma už o století let dříve. Pravidelnému používání kokosového oleje vděčila za svou svěží a mladistvě vyhlížející pleť.

Ingrid Bergmanová

Na rozdíl od svých kolegyň švédská herečka sázela na svou přirozenou krásu, kterou přičítala z velké části genům. Líčila se jen velmi zřídka a jen když to bylo nezbytně nutné. Tvrdila, že opravdová krása je odrazem vnitřního stavu člověka. Pro dobrou kondici i náladu proto cvičila, chodila pěšky a raději vyšla schody, než by svezla výtahem. Jako typická seveřanka se také velmi ráda saunovala a v sauně si dopřávala masáží. 

Sophia Lorenová

Ač ze slunného jihu, italská herečka jako by nestárla a vždy vypadala o několik let mladší, než kolik jí ve skutečnosti bylo. I v pokročilém věku každé ráno časně zrána vstávala a cvičila, ale to podle ní nestačí. Důležité je také, co jíte. Dvaosmdesátiletá ikona vždy preferovala čerstvou zeleninu, mořské plody, bylinky a olivový olej, který používá nejen v kuchyni, ale i jako kosmetický přípravek. Potírá si jím tělo a přidává ho i do koupele.user-avatar

Yvonne K.

16. 01. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu