válkaČeskoslovenskoobjevy

„106letá žena hledá muže ve středním věku.“ Novinový inzerát z roku 1924 odhaluje, jak se lidé dřív seznamovali

„106letá žena hledá muže ve středním věku.“ Novinový inzerát z roku 1924 odhaluje, jak se lidé dřív seznamovali
Zdroj: Pexels

Jak najít vhodný protějšek v době, kdy neexistovaly seznamovací aplikace? Třeba prostřednictvím novin. Jak odhaluje inzerát z roku 1924, tuto možnost se neostýchaly využívat ani ženy po stém roku života.

Simona Knotkova 28. prosince 2020

Zažila korunovaci královny Viktorie a čtyřicet let byla vdova. V roce 1924 se Betsy Pennick, údajná nejstarší žena Anglie, rozhodla, že do toho znovu praští a podala si inzerát do Dundee Courier.

Thumbnail # Neberte si alkoholika ani hloupou ženu. Příručka z roku 1891 vám poradí, s kým (ne)vstoupit do manželství
Mohlo by Vás zajímat:

Neberte si alkoholika ani hloupou ženu. Příručka z roku 1891 vám poradí, s kým (ne)vstoupit do manželství

„Paní Betsy Pennick z Tiptree v Essexu, které je 106 let, hledá finančně zajištěného manžela. Musí být středního věku. Nechce moderního muže, ale typ, se kterým se vídala za ‚dobrých viktoriánských časů‘. Paní Pennick včera říkala, že byla velmi spokojená s výsledky všeobecných voleb a doufá, že vláda po dobu pěti let vydrží,“ stálo v oznámení, které noviny vydaly 1. listopadu.

Bylo to krátce poté, co v Anglii vyhrála Konzervativní strana, takže se lze domnívat, že žena hledala také stejně politicky zaměřeného muže. Jak její lov dopadl, netušíme. Z možného úlovku se ale dlouhou neradovala; o pár měsíců později o ní noviny znovu psaly, tentokrát ve spojitosti s její smrtí. Podle Evening Telegraph Pennick zemřela 24. března 1925.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu