válkaČeskoslovenskoobjevy

100 žen ve spodním prádle: Fotoprojekt ukazuje rozmanitost ženského těla

100 žen ve spodním prádle: Fotoprojekt ukazuje rozmanitost ženského těla
Zdroj: underneathiam.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Svlečte ženy do prádla a spatříte rozmanitost tělesných tvarů. Naším zvykem je přisuzovat jim nálepku - tahle je mladá, stará, tlustá, hubená, pihatá, postižená, snědá… Zaznamenáme každý její nedostatek, tedy to, čím se odchyluje od všeobecně sdíleného ideálu ženské krásy, jak nám ho na stránkách magazínů předhazují média. Víme ale, jaká je ta žena uvnitř, známe její silné stránky? A co když každé ženské tělo je svým způsobem krásné, když se oprostíme od navyklého způsobu posuzování ženské krásy?

Yvonne Pokorná 28. srpna 2017

Přesně tohle si dala za cíl sedmadvacetiletá Australanka Amy Hermannová, když se pustila do svého fotoprojektu nazvaného Uvnitř jsme ženy. Rozhodla se nafotit 100 žen z různého prostředí, různého věku a s různými tělesnými proporcemi, které před objektivem jejího fotoaparátu pózovaly ve spodním prádle. “Všechny ženy, které přicházely na focení, byly děsně nervózní, ale nakonec naprosto změnily svůj postoj k sobě,” uvedla Hermannová pro Daily Mail. Dokázaly totiž hrdě vystavit své tělo, ať je, jaké je, projevit svou osobitost, zdůraznit své přednosti.

Z nafocených snímků vznikla fotokniha, kde ke každé fotografii je přiřazen nějaký příběh. Všechny víceméně popírají společenské stereotypy, které si běžně spojujeme s určitým typem těl. Dozvíme se tak, že otylá dívka chodí čtyřikrát do posilovny a chystá se stát osobní trenérkou, nebo že hubená slečna trpí nevyléčitelnou rakovinou a kráska zase depresemi. Hendikepovaná žena že je úžasně zdatná a stárnoucí dáma má zase smysl pro legraci.

Hermannová chce svoji knihu dostat do základních škol, aby inspirovala hlavně dospívající dívky. Říká, že je nejvyšší čas, aby lidé konečně začali mít rádi sami sebe takové, jací jsou. “Zamyslete se, kolik času denně strávíte tím, že se zabýváte pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Teď si představte, že by se všechny ty negativní myšlenky přeměnily v pozitivní. Představte si všechny ty věci, kterých bychom mohli dosáhnout, kdybychom stejný čas a stejné množství energie zaměřili na to, co na sobě máme rádi, místo toho, abychom nenáviděli svá těla a svoji mentalitu,” píše Hermannová na stránkách svého projektu Underneath We Are Women. Ve fotogalerii se podívejte na ukázky z jejího fotoprojektu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu