válkaČeskoslovenskoobjevy

10 slavných osobností, které po smrti straší jako duchové

10 slavných osobností, které po smrti straší jako duchové
Zdroj: vintag.es

Bojíte se duchů? S některými z následujících přízraků by pro vás ale možná byla čest se potkat. Jsou to totiž jedny z nejpopulárnější amerických osobností.

Simona Knotkova 14. listopadu 2017

Errol Flynn

Na plátně si užíval dobrodružství, v soukromém životě všechny výhody slavného člověka. Jeho dekadentní a okázalé párty byly ve 40. letech proslulé. Na rychlý a nevázaný život představitel filmového Robina Hooda či Captaina Blooda nakonec i doplatil a v padesáti zemřel na infarkt. Jeho hollywoodský večírek ale údajně nikdy neskončil. Noví majitelé Flynnova sídla hlásili v 80. letech tajemné úkazy, za nimiž měl stát právě duch zesnulého herce.

Al Capone

Postrach (nejenom) chicagských ulic Al Capone dostihla spravedlnost v roce 1931. Jeden z nejslavnějších gangsterů historie si však celý jedenáctiletý trest neodseděl a už v roce 1939 byl propuštěn kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Trápila ho syfilida a s ním spojená demence. Neschopen samostatné péče zemřel roku 1947, v pouhých 48 let. Jeho duše ale prý žila dál a občas se ozvala zvukem banja v Caponově bývalé cele na Alcatrazu. Právě na tento nástroj mafián velmi rád hrál.

Marilyn Monroe

Ikona Hollywoodu opustila svět tak brzy a náhle, že si nejeden její příznivec jistě přál, aby mezi námi stále byla aspoň v podobě ducha. Ten byl podle svědků několikrát zahlédnut v jejím bytě, u hrobky na losangelském hřbitově Westwood Memorial Cemetry nebo v zrcadle Rooseveltova hotelu v Hollywoodu.

Joan Crawford

Na plátně velká herečka, v soukromí údajně žena posedlá čistotou a matka, která duševně i fyzicky týrala své děti. Ani po smrti v roce 1977 se vody kolem ní neuklidnily. Její duch měl stále procházet domem, kde herečka společně se svými dětmi žila.

Mary Pickford

Jedna z prvních filmových hvězd, spoluzakladatelka Akademie filmových věd a umění či produkční společnosti United Artists. Mary Pickford byla symbolem němého filmu. Se svým posledním manželem Charlesem Rogersem si koupila sídlo, kde údajně strašilo. Tam žila až do své smrti v roce 1979. Podle výpovědi Rogerse se v domě pak začaly dít ještě podivnější věci a on byl názoru, že za nimi stála právě Mary. Později byl dům srovnán se zemí.

Elvis Presley

Podle některých konspiračních teorií král rock ‚n‘ rollu nezemřel, tedy aspoň ne v čase ohlášené smrti v roce 1977. Ani posmrtné teorie nenechávají Presleyho spát. Jeho duch se prý objevoval ve studiu v Nashvillu, kde se natáčel singl Heartbreak Hotel. V roce 2015 tam vyrazili i filmaři s duchařským pořadem. Divné věci se prý děly pokaždé, když někdo řekl Elvis.

Rudolph Valentino

Už svým jménem byl italsko-americký herec předurčen stát se největším milovníkem němé éry. Bohužel ho čekal i neméně dramatický osud a v pouhých 31 letech zemřel na zánět pobřišnice. Jeho pohřbu se zúčastnilo kolem 50 tisíc lidí a hysterické nepokoje musela uklidňovat policie. Přízrak Valentina byl poté několikrát viděn v jeho domě a také ve studiích Paramountu.

Harry Houdini

Harry Houdini proslul jako iluzionista a tohoto povolání se pravděpodobně nechtěl zřeknout ani po smrti. Dům, který postavil od základů sám, odkoupil zpěvák Ricky Nelson. Jeho dcera později vypovídala o nevysvětlitelných jevech, kdy byl například slyšet zvuk tříštěného skla. V domě se přitom nic nerozbilo.

Abraham Lincoln

Bílý dům má za sebou bohatou historii a prošlo jím už mnoho rodin. Není proto divu, že duše některých z nich ve washingtonském sídle prý stále přebývají. Spirituálně se nejvíce činí pak Abraham Lincoln, který byl v roce 1865 stoupenci Konfederace zavražděn. Množství obyvatel zahlédlo vysokou vyzáblou postavu v různých místnostech prezidentského sídla. Nejčastěji byl nález hlášen v Oválné pracovně.

Jean Harlow

Jean Harlow je považována za předchůdkyni Marilyn Monroe. Stejně jako ona, i Harlow zemřela mladá, když jí ve 26 letech selhaly ledviny. Až do dnešních dnů má ale strašit s bývalým manželem Paulem Bernem v jejich společném sídle. Ani Bernův odchod se ostatně neobešel bez dramat – po obvinění z domácího násilí, kterého se měl dopouštět na své ženě, se zastřelil.

Joan Harlow s Paulem Bernem

Joan Harlow s Paulem Bernem

Související články

Další články

Zavří­t reklamu