válkaČeskoslovenskoobjevy

12 nejstylovějších outfitů Iggyho Popa – nezničitelného kmotra punku, který dnes slaví 70

12 nejstylovějších outfitů Iggyho Popa – nezničitelného kmotra punku, který dnes slaví 70
Zdroj: osascofashion.com.br
+ 8 fotek+ 9 fotek

Americký punkrockový zpěvák Iggy Pop, který dnes slaví sedmdesát, bývá často označován za kmotra punku. Se svou skupinou The Stooges ovlivnil celé hnutí punku 70. let. Navždy zůstane legendou zejména kvůli svému nespoutanému chování na pódiu při koncertech, pro které byl často srovnáván s další rockovou legendou, Jimem Morrisonem.

blondie 21. dubna 2017

V roce 1968 James Newell Osterberg a jeho kapela The Psychedelic Stooges odehrála na halloweenské párty svůj první koncert. Jedenadvacetilý Osterberg, který začne brzy vystupovat pod uměleckým jménem Iggy Pop, tehdy vtrhl na pódium s bílou napudrovanou tváří, v hliníkové afro paruce, v mateřských šatech a golfových botách a hrál na havajskou kytaru, která měla všechny struny naladěné na stejnou tóninu. Pak se pustil do experimentování se zvukem vysavače a mixéru naplněného vodou.

V tomto provokativním stylu pak Iggy Pop neochvějně pokračoval prakticky téměř celých 50 let, byť největšími excesy nechvalně proslul hlavně v divokých časech konce 60. a začátku 70. let, kdy koncertoval pod vlivem tvrdých drog. Tehdy se válel ve střepech, až celý krvácel, provokoval a napadal diváky, plival na ně a obscénně gestikuloval. Vystupoval jak v těch nejbláznivějších kostýmech, tak úplně nahý, a klidně se celý se pomazal burákovým máslem. Jako první rocker skákal do hlediště, a tvrdí se, že je jediný, kdo měl orální sex s fanynkou přímo na pódiu.

Pokud jde o styl jeho oblékání, nejvíce si Iggyho Popa spojujeme s extrémně upnutými kalhotami, obnaženou a opálenou horní půlkou těla a rozčepýřenými vlasy. Výběr jeho jevištních kostýmů byl ovšem mnohem pestřejší a pokaždé překvapoval. Podívejte se na dvanáct nejstylovějších outfitů této nenapodobitelné punkové legendy.

Další články

Zavří­t reklamu