válkaČeskoslovenskoobjevy

10 luxusních věcí, které si můžete dovolit, když se stanete milionářem

10 luxusních věcí, které si můžete dovolit, když se stanete milionářem
Zdroj: fewunknownfacts.com

I na vás se jednoho dne může usmát Štěstěna a stanete se majitelem sedmiciferného bankovního konta. Minimálně. Pro všechny případy si přečtěte náš článek, ať víte, za co to máte utratit.

Simona Knotkova 9. července 2018

Láhev s vodou od Verachiho

Že je voda levná? Možná, ale rozhodně ne ta v láhvi od Paola di Verachiho. Nádoba je vyrobena ze 24karátového zlata a svým designem upomíná na dílo italského malíře Amedea Clementea Modiglianiho. Naplněna je vodou z Fidži, Francie a islandských ledovců. Cena v přepočtu 1,2 milionu korun ji katapultuje na to nejdražší osvěžení na světě.

Pizza z newyorské restaurace The Industry Kitchen

Pizza stojí jen pár drobných – „pouhých“ 50 tisíc korun. Po přečtení jejího složení ale pochopíte, proč si za ni musíte připlatit. Na jejím vrchu najdete luxusní stiltonský sýr, játra foie gras, plátky 24karátového zlata a zlaté vločky. Ukončuje ji tečka v podobě nastrouhaných lanýžů, kaviáru z Kaspického moře a jedlých okvětních lístků. Delikatesa!

Libanonské mýdlo

Jako milionáři se musíte umývat jen v tom nejluxusnějším drogistickém zboží. Co říkáte na kombinaci zlata, olivového oleje, panenského medu a diamantového prášku? Přesně z ní je vyrobeno mýdlo rodinné firmy The Bader Hassoun and Sons z Libanonu. Nejmenší kostička o hmotnosti 160 g vás vyjde na 60 tisíc korun.

Osmnáctihlavicová sprcha

K osprchování můžete následně použít stříbrnou sprchu s osmnácti hlavicemi. Na jednotlivých hlavicích lze libovolně nastavovat tlak a teplotu. Za celým návrhem stojí lázeňští specialisté, takže je garantován skvělý požitek. A co to stojí peněz? Dva miliony korun a nějaké drobné.

Čínská žraločí polévka

Buddha Jumps Over the Wall (v překladu Buddha skáče přes zeď) je název tradiční polévkové speciality z čínské provincie Fu-ťien. Její základní ingrediencí je maso ze žraločí ploutve. V pokrmu se nachází ale i spousta dalších surovin včetně křepelčích vajec, bambusových výhonků, hřebenatek, mořských okurek, ušně, kuřecího masa, ženšenu či hub. Vzhledem k náročnosti její příprava trvá minimálně dva dny. V londýnském podniku Kai Mayfair za ni zaplatíte 3,6 tisíce korun.

Vzácná filmová rekvizita

Jako bohatá osobnost se budete moci zúčastnit množství aukcí o ty nejvzácnější sběratelské úlovky. Jedna varianta rubínových střevíčků Dorotky z Čaroděje ze země Oz byla kupříkladu vydražena za více jak 42 milionů korun.

Diamantová kabelka

Velké bohatství si zaslouží adekvátní úschovnu. Třeba v nejdražší kabelce na světě vyrobené ze čtyři a půl tisíce diamantů. Její původní cena byla více jak 81 milionů korun.

Cibetková káva

Specialitu z Jakarty pořídíte za 2 tisíce korun. Její složení vás asi zaskočí. Jedná se o kávová zrna, která prošla trávicím traktem cibetky. Jinými slovy – je to její trus. Prý je to ale lahoda.

Humrová frittata

Frittata je populární italské jídlo příbuzné omeletě. V newyorském restaurantu Norma’s vám ji za 21 tisíc připraví i s humrem a kaviárem. Ne nadarmo se jí přezdívá Miliondolarová frittata.

Šachy od Bernarda Maquina

Královská hra v královském provedení. Francouzský řemeslník strávil jejich ruční výrobou přes 4500 tisíce hodin. Jako materiál pak využil bílé zlato a diamanty. Mistrovská práce přijde kupce na 12 milionů korun.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu