Krokodýlí zmrzlina je jednou z těch méně tradičních zmrzlin.

Krokodýlí zmrzlina je jednou z těch méně tradičních zmrzlin. | zdroj: mentalfloss.com


15 nejdivnějších zmrzlin na světě. Nic však nepřekoná tvarůžkovou z Loštic

TÉMATA: kulinářství | jídlo | zmrzliny

user-avatar

Yvonne K.

18. 06. 2018 | 12:00

Není jasné, zda již někdo spočítal, kolik na světě existuje druhů zmrzlin. To by zřejmě musel procestovat celou zeměkouli a navštívit všechny zmrzlináře. A kdoví, zda by tuhle zmrzlinovou výpravu přežil.

Zmrzliny se totiž liší stejně jako místní kultury a zvyky. Zatímco na Filipínách přidávají do zmrzliny brouky, pařížští kulináři ji obohacují o kaviár. Ve Venezuele se neštítí použít vejce krokodýlů a v Japonsku dokonce syrového koňského masa. V Londýně  zase k výrobě stoprocentní BIO kojenecké zmrzliny využívají odstředěného mateřského mléka.

Zmrzlinu si sice běžně spojujeme se sladkou chutí, ale někdy také chutná naslano a bývá různě kořeněná. Chuť či barva však nemusí být to jediné, čím zaujme, případně odradí. Některá prý voní jak prababiččino podpaží, to jak do ní někteří fajnovější zmrzlináři přimíchávají květinové esence, třeba z levandule nebo růží. Ale to je nic proti pověstnému pachu tvarůžkové zmrzliny, kterou letošní léto začali prodávat v Lošticích na Šumpersku. Za tenhle odvážný nápad dáváme v redakci palec nahoru, ale nakonec přeci jen zůstaneme u tradičnějších chutí. K těm celosvětově nejoblíbenějším setrvale patří trio vanilková, čokoládová a oříšková. Ty méně tradiční si prohlédněte v naší fotogalerii a zkuste si představit, jak asi chutnají. Snad se vám při tom neudělá nevolno.

 

user-avatar

Yvonne K.

18. 06. 2018 | 12:00

Zavří­t reklamu